דף לחבר/ה – השוואת Lucentin ,Avastin ו Eylea

 

 חברות וחברים יקרים מהיום אנחנו   מתחילים לשלוח דף לחבר/ה, לכתובת המחשב שמסרתם (שלכם ו/או של קרובכם(

מה מטרת "הדף"? להעביר לידיעתכם כתבות, מאמרים קצרים   קודם כל בנושאי מחלתנו – נמ"ג וגם בנושאי מחלות עיניים בכלל.             מדי פעם נשלב גם נושא בריאותי כללי של הגיל הבוגר, החומר יהיה   מעיתונות, בטאונים המיועדים לקהל הרחב וכד'. (לא נפרסם מאמרים מדעיים ארוכים,   מדי פעם תקצירם מופיע בבטאוננו "במבט חד" שימשיך להופיע   ו"הדף" לא בא במקומו).

אנו מודעים לכך שחלק מאיתנו לא יכול או מתקשה להשתמש במחשב,   תקוותנו שקרובים ומכרים יעזרו בהקראה במקרים כאלה. הדף יהיה תקופתי לפי החומר   המצוי כ-1 עד 3 פעמים לרבעון. נשמח אם תשלחו לנו חומר מתאים לפרסום.   "הדף" יפרסם גם הודעות ארגוניות מחיי העמותה. אנו נביא "דברים   בשם אומרם…" ולכן אין לראות בהם המלצה של "עשה ואל תעשה".

העמותה ופעיליה אינם אחרים לתוכן הדברים המצוטטים. כקהל בוגר   חברינו יודעים שרק רופאים מוסמכים יכולים לתת להם הנחייה רפואית, ובעניין מחלת   הנמ"ג – רופאי עיניים ורשתית. לצערנו חלק מחברינו לא מסרו כתובת מחשב.   בדרכים שונות אנו פונים אליהם שיעשו כך גם אם אינם מפעילים מחשב באופן אישי כדי   שימסרו כתובות של קרובים שיסכימו להקריא להם החומר הקצר. למען אלה שיעשו כך   בעתיד אנו נשמור הכתבות באתר המחשב המחודש של העמותה.

לכתבה הראשונה בחרנו במאמרו של ד"ר דוד האוזר, מנהל שירות   רשתית במרכז הרפואי ברזילי אשקלון בנושא "איזה תרופה טובה יותר" משלוש   התרופות: Avastin'   Lucentis ולאחרונה נכנסה לשימוש גם Eylea, המאמר התפרסם בבטאון "לראות" ואנו מודים להם על מתן זכות   הפרסום בין חברינו.

באיחולי בריאות טובה עורך "הדף" – שבתאי סידי ותודה על   העזרה של יו"ר העמותה ד"ר גדעון נאור והמנכ"לית רחל זוהר

הערות:

א. הכתבות והמאמרים יופיעו בד"כ כ"קובץ מצורף"   שיש לפתוח כדי לקרוא. הפעולה פשוטה ומי שלא מכיר אותה, אנא לפנות למכיר שידריך   אותו.

ב. כתובת האי-מייל של העמותה הינו: office@namag.org.il הטלפון הוא 03-5472751 הפקס 03-5477648 הכתובת: התחנה המרכזית   החדשה, רח' לוינסקי 108, קומה 5 מיקוד 61594

ג. בכל מחשב (מערכת הפעלה) קיימת כיום תוכנית הגדלת הכיתוב   חינמית מלבד הגדלה רגילה של 150% 200% עד 400%. קיימת גם תוכנת magnifier (חינמית). וזאת מלבד השימוש בטמ"סים (טלוויזיה במעגל סגור),   שחלק מחברינו משתמשים בהם – ולאחרים מומלץ לנסות!

מצורף בזה קובץ המאמר.